середу, 20 грудня 2017 р.

Презентація до сценарію "Захар Беркут"

Картинки по запросу повість Захар Беркут
Слайд 2 (Відео "У монгольському таборі")



Слайд 3 (Відео "Тухольці перекривають каменем Сторожем річку й вихід з долини")


Слайд 4 (Відео "Монголи в пастці")

Слайд 5 (Відео "Світанок")

І.Франко. Інсценізація уривків із повісті «Захар Беркут»

Учень читає поезію Р. Пастуха «Велет з погляду вічності»
20,12, 2017р. юні актори 7-В класу інсценізували уривки з повісті Івана Франка "Захар Беркут". Старалися. Молодці!

неділю, 3 грудня 2017 р.

Практичні завдання. Теорія віршування

Визначте віршові розміри в поданих уривках.
В райдугу чайка летіла.
Хмара спливала  на схід.
Може б, і ти захотіла
Чайці податися вслід.(Л.Первомайський)

І день іде, і ніч іде.
І голову схопивши в руки,
Дивуєшся, чому не йде
Апостол правди і науки!(Т.Шевченко)

Хто не жив посеред бурі,
той ціни не знає силі,
той не знає, як людині
боротьба і праця милі.(Леся Українка)


Так ніхто не кохав. Через тисячі літ
лиш приходить подібне кохання.
В день такий розцвітає весна на землі
І земля убирається зрання…
(В.Сосюра)

неділю, 26 листопада 2017 р.

Конспект уроку з використанням технологій наскрізного навчання

Тема. Співвідношення звуків і букв. Звукове значення букв я, ю, є, (повторення).
Мета уроку: поглибити й систематизувати знання учнів  про звукове значення букв Я, Ю, Є; навчити учнів визначати звукове значення букв я, ю, є,  залежно від їх­ньої позиції у слові; формувати вміння ана­лізувати звуки, букви, повторити правопис великої літери в астрономічних назвах; забезпечити тренування мовних органів системою вправ; розвивати фонематичний слух, навички звукопису; виховувати інтерес до зоряного неба.
Вид уроку: урок наскрізного навчання на тему «Зорі».
Тип уроку: формування вмінь та навичок.
Обладнання та матеріали: карта зоряного неба, підручник, роздатковий матеріал, магнітики із зображеннями небесних тіл, таблиця "Звукове значення букв я,ю,є"
Хід уроку

неділю, 19 листопада 2017 р.

Кросворд за твором А.Чайковського "За сестрою"

http://puzzlecup.com/?guess=65F046E03DE23EAU
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
1
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X

X
X
X
2
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
3





X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X

X
X
X

X
X
4
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X

X
X
5






X
X
X
X
X
X
X
X
X
X

X
X
X

X
X

X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X

X
X

X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
6




X
X
X
X
X
7
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X

х
8
X
X
9
X

X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
10







X

X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X

X
X

X

X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X

X

X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
11






X
X
X
X
X
X
X
X
X
12




X
X
X

X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X

X
X
13




X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X

X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X

X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X

X
X
X
X
X
X
X
X

X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
А.Чайковськи «За сестрою»
По горизонталі
3. Прізвище одного з козацьких ватажків, який загинув.  5. Ім’я головного героя твору.  6. Вид зброї, за допомогою якої Непорадний захопив татарина.  10. Назва села, де жила родина Судаків.  11. Ім’я сестри головного героя повісті.  12. Не знаючи ... , не лізь у воду.  13. Зброя, яку козаки використовували під час бою.
По вертикалі
1. Хто продав головного героя татарам-купцям?  2. Дружина Степана Судака.  4. Командир татар.  7. Прізвище козацького ватажка.  8. Засіб, за допомогою якого татари перевозили награбоване майно.  9. Музичний інструмент, яким володів дід Панас.  11. Ім’я татарина, першого бранця Непорадного.